אלבינה קונץ בר טיפול זוגי ומשפחתי        052-5867714

סוגי טיפולים

טיפול משפחתי וטיפול זוגי מסייעים למשפחות, זוגות ויחידים להבין ולשפר את הדרך בה הם מתקשרים ומתייחסים זה לזה. ייעוץ זוגי וייעוץ משפחתי יכולים לעזור לטפל בבעיות ספציפיות או קונפליקטים בתוך המשפחה והזוגיות ולהרהר על האופן שבו נושאים מטופלים וקונפליקט נפתרים.

באמצעות טיפול זוגי וטיפול משפחתי, משפחות וזוגות לומדים דרכים בריאות יותר להתייחס, לתקשר ולקיים מערכות יחסים מאושרות יותר ולפתור יחד בעיות וקונפליקטים בצורה יעילה יותר.

באופן כללי, כל מי שרוצה לשפר מערכות יחסים בעייתיות יכול להפיק תועלת מטיפול או ייעוץ זוגי. זה כולל זוגות נשואים ולא נשואים, זוגות חד מיניים מהקהילה ההומו לסבית - להט"ב, זוגות בפרק ב', ועוד.

טיפול או ייעוץ משפחתי הינו יעיל בטיפול בבעיות ספציפיות רבות, בין היתר קונפליקטים בין הורים וילדים, דאגה לילד מסוים במשפחה סביב בעיות התנהגות בבית הספר או כל התנהגות חריגה אחרת, וההשפעות של בעיות שונות (לדוגמה, דיכאון, בעיות פיננסיות, שימוש בסמים, חולי קשה או מוות במשפחה) על כל המשפחה.

מחקרים מצביעים על כך שטיפול זוגי וטיפול משפחתי הינם יעילים באותה מידה, ובמקרים מסוימים אף אפקטיביים יותר, מטיפול פרטני בבעיות נפשיות מגוונות.